Kojarzona głównie z siedzibą Parlamentu Europejskiego Belgia to stosunkowo niewielkie, położone w Europie Zachodniej państwo. Stanowi ono jedną z trzech monarchii wchodzących w skład krajów tzw. Beneluksu – pozostałe dwa to Holandia oraz Luksemburg. Belgia jest jednym z najlepiej rozwiniętych gospodarczo państw w Europie, czego solidną podstawę stanowi przemysł (przede wszystkim hutniczy, ale także elektrotechniczny, spożywczy, chemiczny oraz włókienniczy). Kraj ten cieszy się także dobrze rozwiniętym rolnictwem. Co więcej, to tutaj, w Antwerpii, znajduje się największy na świecie ośrodek szlifowania diamentów, dzięki czemu Belgia może szczycić się niezwykle oryginalnymi wyrobami jubilerskimi. Kraj ten jest jednak przede wszystkim niebywale atrakcyjny turystycznie, nic więc dziwnego, że każdego dnia wyjeżdżają cieszące się ogromną popularnością busy z Polski do Belgii. Trzeba przyznać, że jest to jeden z najlepszych sposobów na podróżowanie do tego przepięknego kraju. Dokąd jednak warto pojechać na urlop wypoczynkowy i jakie atrakcje czekają na przyjeżdżających tu turystów?

Na dobry początek – Wenecja Północy

Wybierając się do Belgii, większość turystów z pewnością postawiłaby na Brukselę i, owszem, postąpiłoby słusznie, ponieważ stolica tego Państwa to niewątpliwie warte odwiedzenia miasto. Jeśli jednak busy do Belgii miałyby zabrać kogoś do wyjątkowo urokliwego miejsca, które zdobywa coraz większą popularność wśród turystów, nie jest natomiast nimi zbyt przepełnione, wybór powinien paść na Brugię. Bez wątpienia miasteczko to stanowi jeden z najciekawszych punktów na turystycznej mapie Belgii – cechuje się niezwykle oryginalną, średniowieczną architekturą, wieloma ciekawymi muzeami oraz bardzo przyjaznym turystom klimatem, nic więc dziwnego, że w 2000 roku Brugia znalazła się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Dzięki licznym kanałom wodnym przecinającym miasto nazywać się je zwykło Wenecją Północy. Można tu zatem miło spędzić popołudnie, wynajmując gondolę i opływając je w kilka godzin wraz z przewodnikiem. Co ciekawe, Belgia jest państwem podzielonym na trzy strefy językowe – francuską, niderlandzką oraz niemiecką – dlatego w miejscowościach turystycznych, takich jak Brugia, można swobodnie porozmawiać w czterech językach (tym ostatnim jest, rzecz jasna, angielski). Przejażdżka gondolą to jednak tylko jedna z wielu ciekawych atrakcji – nie bez przyczyny przewozy Belgia–Polska cieszą się wciąż rosnącą popularnością. Wystarczy niespełna kilkanaście godzin, żeby przedostać się do jednego z najpiękniejszych europejskich miast, jakim jest Brugia.

Skąd tak duże zainteresowanie busami do Belgii?

Busy do Belgii z Krakowa czy Warszawy wyjeżdżają niemal codziennie. Cóż jednak wpływa na tak duże zainteresowanie transportem właśnie do tego państwa? Bez wątpienia jedną z przyczyn jest właśnie Brugia. Tak jak pisaliśmy – to nie tylko urokliwe kanały wodne. To także miasto jednego z najbardziej cenionych na świecie browarów oraz z pewnością najsmaczniejszej czekolady. Tradycyjnie można zjeść tutaj też przepyszne gofry. Jednak… po kolei. W Brugii znajduje się browar De Halve Maan, w którym warzy się jedno z bardziej popularnych piw górnej fermentacji, Brugse Zot. W samym centrum miasteczka każdego dnia dziesiątki turystów mają okazję odwiedzać browar, gdzie na koniec zwiedzania każdy otrzymuje nalewaną prosto z kadzi szklankę piwa. Przewozy do Belgii organizowane są także specjalnie dla tych turystów, którzy pragną dowiedzieć się, jak przebiega proces produkcji czekolady i w brugijskim muzeum Choco-Story skosztować najsmaczniejszych na świecie pralin, które powstają co godzinę specjalnie dla odwiedzających je gości. Żeby nie zabrakło atrakcji, Brugia to także liczne zabytki architektoniczne, takie jak Katedra św. Salwatora, Bazylika Świętej Krwi czy wspaniały gotycki ratusz. Bardzo trudno opisać niezwykłe piękno tych budowli, dlatego najlepiej jest odwiedzić Brugię i zobaczyć je na własne oczy – na pewno się opłaci.