Holandia znana jest jako państwo słynące z licznych atrakcji turystycznych. Nic więc dziwnego, że przewozy osób do Holandii cieszą się wciąż rosnącą popularnością wśród wielu turystów na terenie całego kraju. Miasta takie jak Amsterdam, Rotterdam, Eindhoven czy Tillburg stanowią jedne z chętniej odwiedzanych miejscowości w tej części Europy. Co jednak decyduje o tak dużej popularności tego kraju? Holandia kojarzona jest przede wszystkim z kwitnących tulipanów, wiatraków oraz bardzo liberalnego podejścia do niektórych spraw społecznych, jednak zanim udamy się tam na urlop, warto zastanowić się, co tak naprawdę można jeszcze zobaczyć lub czego doświadczyć w kraju leżącym w sąsiedztwie Niemiec i Belgii oraz Morza Północnego. Każda podróż powinna być poprzedzona solidnym przygotowaniem, choćby dlatego, że jadąc do obcego kraju, możemy się spotkać z nieco odmiennymi obyczajami niż te, które znamy z własnego otoczenia. Czego zatem możemy spodziewać się po Holandii?

Co warto wiedzieć przed wyjazdem do Holandii?

Wybierając się do Holandii, musimy pamiętać o tym, że Holendrzy nie lubią spontaniczności i słyną ze swojego poukładanego stylu życia. Warto też wiedzieć, że mogą nas zaskoczyć tutejsze obyczaje związane z jedzeniem. W Holandii wszystkie posiłki są spożywane o określonych porach. Co więcej, mimo liberalnego podejścia, Holendrzy odznaczają się ogromną kulturą picia alkoholu, którego nie spożywają zwykle przed upływem godziny siedemnastej. Możemy się także zdziwić, zamawiając w barze frytki, ponieważ w Holandii otrzymamy je zawsze z porcją majonezu, a nie tak jak w większości innych europejskich państw – z keczupem. Warto również pamiętać o tym, że – zaraz obok Szwajcarii – Holandia uważana jest za jedną ze światowych stolic żółtego sera. Busy Warszawa–Holandia nie kursują jednak wyłącznie w celach zaspokajania kulinarnych potrzeb podróżujących – wielu turystów odwiedza stolicę Niderlandów również z innych względów. W Holandii można zakupić cebulki kwiatowe wspomnianych już tulipanów, a także tradycyjne, bogato zdobione chodaki, które stanowią idealną pamiątkę z wyjazdu.

Wyjątkowo wygodne podróżowanie busem

Wyjazdy do Holandii organizowane są z różnych miast na terenie całego kraju, nie tylko z Warszawy. Przewoźnicy oferują busy na trasie Rzeszów–Holandia, a także wyjazdy z Krakowa – wszystko po to, żeby ułatwić podróżującym dojazd. Dla większej wygody pasażerów możliwe są ponadto usługi z zakresu DOOR to DOOR, czyli organizowane na specjalne życzenie klienta przejazdy obejmujące trasę spod drzwi pod drzwi wskazanych przez pasażera adresów. To niezwykłe udogodnienie, jakiego nie jest w stanie zapewnić żaden inny przewoźnik. Busy Holandia–Warszawa to zatem doskonałe rozwiązanie dla wszystkich osób starszych, które źle znoszą podróże lub nie czują się zbyt pewnie na większych dworcach autobusowych zlokalizowanych w obcych miastach. To także idealny sposób podróżowania dla rodzin z małymi dziećmi – wystarczy spakować wszystkie potrzebne akcesoria oraz walizki do luku bagażowego, by móc cieszyć się niezwykle komfortowym przejazdem.