Wybierając się w podróże międzynarodowe, wielu z nas decyduje się na samolot. Tymczasem istnieją inne środki transportu, na których można zdecydowanie bardziej polegać. Owszem, lecąc samolotem, można nierzadko zaoszczędzić czas na samej podróży, jednak wiele czynników wpływa na to, że coraz więcej turystów decyduje się na przejazd busem. Współcześni przewoźnicy są w stanie zagwarantować bardzo komfortowe warunki podczas przejazdów, które dzięki nowoczesnym drogom odbywają się dziś niezwykle sprawnie. Busy do Belgii z Warszawy wyjeżdżają niemal każdego dnia, a sam przejazd w jedną stronę zajmuje niespełna kilkanaście godzin. W przeciwieństwie do lotów samolotem niekorzystne warunki atmosferyczne nie są w stanie opóźnić ani odwołać wyjazdu – to dla podróżujących gwarancja terminowego dotarcia na miejsce. Co więcej, jadący busem turyści nie muszą tracić czasu na odprawę i nadawanie bagażu, co relatywnie zmniejsza liczbę godzin, jakie należy przeznaczyć na podróż.

Przejazdy Belgia-Polska – nie tylko dla turystów

Stolica nie jest, rzecz jasna, jedynym miastem, z jakiego organizowane są przejazdy – busy Rzeszów–Belgia czy wyjazdy z Krakowa to obecnie standard, którego trzyma się większość przewoźników. Wszystko po to, żeby klienci linii międzynarodowych nie musieli przeznaczać dodatkowego czasu na dojazdy krajowe. Warto również zwrócić uwagę na przepisy dotyczące przewozu bagażu – dzięki temu, że przejazdy organizowane są pojazdami mającymi dość spore (w stosunku do tego, ilu pasażerów mogą zabrać na pokład) luki bagażowe, osoby podróżujące w ten sposób mają możliwość zabrania ze sobą nawet trzech sztuk bagażu – dwóch większych oraz jednej sztuki tzw. bagażu podręcznego. Rzecz jasna, turyści wybierający przejazdy Belgia–Polska nie potrzebują wozić ze sobą aż tak dużej ilości rzeczy, jednak trzeba pamiętać o tym, że autobusami podróżują także osoby, które za granicę wybierają się w celach zarobkowych lub edukacyjnych. Mamy wówczas do czynienia z sytuacją, w której pasażerowie wracają do kraju na dłuższy okres, wobec czego potrzebują zabrania ze sobą większego bagażu, którego łączna waga – dzięki przystosowanym do tego busom – może sięgać nawet czterdziestu kilogramów.

Komfortowe przejazdy międzynarodowe

Warto zwrócić także uwagę na fakt, jak ogromną zaletą korzystania z przejazdów międzynarodowych u polskiego przewoźnika jest brak konieczności znajomości języków obcych. Decydując się na podróż samolotem z Belgii do Polski, trzeba liczyć się z obowiązkiem odbycia odprawy na lotnisku, która dla niektórych, zwłaszcza starszych osób, może być kłopotliwa właśnie ze względu na brak znajomości języka. Tymczasem busy Belgia–Kraków prowadzą kierowcy, których ojczystym językiem jest język polski, co jest ogromnym udogodnieniem dla podróżujących nieznających angielskiego, francuskiego czy niemieckiego. Bez trudu porozumieją się zatem z przewoźnikiem, co więcej, w razie potrzeby poproszą o dodatkowy postój lub o pomoc, której z chęcią użyczą przyjaźni pasażerom kierowcy. Jak więc widać, przejazdy busem to nie tylko wygoda i bezpieczeństwo, ale również gwarancja spokojnej podróży.